Boutique hostel v srdci Košíc – s osviežujúcim nádychom Stredomoria!
Roluj

Náš príbeh


Všetko to začalo snom...

Poznáte ten vzrušujúci pocit, keď Vám v žalúdku lietajú motýle? Keď Vám Vaše srdce poskočí a Vy viete, že práve teraz sa Váš sen stáva skutočnosťou?
Bolo to v Taliansku – ako 8-ročný chlapec som obdivoval krásny veľkolepý aristokratický dom v centre mesta.
Vždy bol plný šťastných ľudí, z ktorých sršala radosť zo života. Rozprávali sa. Žartovali. Smiali sa. Vychutnávali si večeru. Zabávali sa.
Mal som rád tieto chvíle. Moja mama ma držala za ruku a ja som sa cítil ako v sne.
A raz som sa rozhodol ̶ aj ja vytvorím okúzľujúce miesto plné života so širokými svetlom naplnenými chodbami a štýlovými izbami. Miesto, kde sa budú ľudia radi stretávať a rozprávať. Deliť sa o svoje zážitky, smiať sa a cítiť sa ako doma.
Moja mama mi na to povedala len jedno: “Snívať môžeš, synu môj.”
A tak som začal snívať. Rásť. Študovať. Hľadať a nachádzať. Učiť sa z chýb. Tvoriť. A postupne si plniť svoj sen...
A potom som ju zbadal. Hlavná 100 – keď som prvýkrát uvidel túto budovu zo 14. storočia, ihneď som sa do nej zamiloval.
Bola nádherná – ako krásna podmanivá žena.
V tej chvíli srdce vášnivého cestovateľa našlo to, čo celý život hľadalo. Cítil som, že toto je miesto, kde sa sen, o ktorom snívam od môjho detstva, môže začať pretvárať na skutočnosť.
Na rad prišlo plánovanie prác do najmenších detailov a samotná rozsiahla renovácia. A zrodilo sa miesto, kde sa každý bude ihneď cítiť ako doma.
Príjemné miesto, kde Vás s otvorenou náručou privíta priateľský a srdečný tím nášho hostela, ktorý je vždy ochotný pomôcť a poradiť.
HLAVNÁ 100 nie je len krásny historický klenot odetý v novom šate, ale aj výnimočné miesto plné života, kde si každý nájde to, čo práve potrebuje - oddych či zábavu po náročnom dni.
Doprajte si relax medzi olivovníkmi a palmami. Alebo príďte len tak - spoznať nových ľudí a nechajte sa hýčkať našimi kulinárskymi špecialitami.
HLAVNÁ 100 je splnením môjho sna. A to je len dôkazom toho, že človek by sa nikdy nemal vzdať svojich snov…
Ani Rím nebol postavený za jeden deň. Ani HLAVNÁ 100. Tie najkrajšie veci v živote si totiž vyžadujú svoj čas...

Víta Vás HLAVNÁ 100!

Úvod


Inovatívny boutique hostel v centre Košíc predstavuje ubytovanie na vysokej úrovni avšak stále za rozumnú cenu.
Nachádza sa priamo na pešej zóne v historickom centre mesta v bezprostrednej blízkosti nákupných, kultúrnych a zábavných možností.
Náš výnimočný hostel nájdete v historickej kompletne zrenovovanej budove s vysokými stropmi, krásnymi klenbami, drevenými podlahami, kde sa detaily súčasného dizajnu stretávajú s tými pôvodnými. Kde pod jednou strechou ožíva krása minulosti v prítomnom okamihu plného príležitostí. A všetko spolu dokonale ladí.
K Vašej dispozícii je aj štýlové bistro, v ktorom môžete ochutnať talianske cestoviny pripravené podľa tradičnej receptúry z našej vlastnej produkcie, sezónne špeciality či prvotriedne vína.
Naša letná záhrada s olivovníkmi a palmami je v našej zemepisnej šírke splneným snom Stredomoria, v ktorom si môžete dopriať oddych a vychutnať si prítomný okamih…
Príďte a nechajte sa uniesť jedinečnou atmosférou mesta Košice a nášho hostela!

Tešíme sa na Vás! Dovidenia!

Bistro


Túžite pozdvihnúť svoj kulinársky zážitok a pochutnať si na výbornom jedle z čerstvých surovín, ktoré pre Vás pripraví náš šéfkuchár priamo z Talianska?


V jedinečnom koncepte bistra HLAVNÁ 100 sa zoznámite nielen s našou vášňou pre talianske špeciality, ale objavíte aj kulinárske skvosty z celého sveta...
Môžete si vybrať veľký stôl a porozprávať sa s našimi hosťami alebo si sadnite za menší stôl a vychutnajte si kvalitné jedlo v súkromí.
V ponuke máme aj prvotriedny exkluzívny nápojový lístok.
Príjemné chvíle si môžete dopriať aj v našej zelenej oáze medzi olivovníkmi a palmami.

Otváracie hodiny: 07:00 – 23:00
V prípade záujmu je potrebné rezervovať stôl vopred

Oslavy a podujatia


Hľadáte výnimočné miesto pre Vašu oslavu či podujatie? Blahoželáme! Práve ste ho našli!


Nachádza sa v historickej budove zo 14.storočia a má všetko, čo potrebujete – od zelenej oázy Stredomoria a krásnej terasy po elegantný a dobre vybavený priestor v podzemnej časti s klenbami a bielymi tehlami…
K Vašej dispozícii je kvalitný audio systém a tiež klavír…
Zabezpečujeme kompletný servis pre rodinné, firemné a spoločenské udalosti ako promócie, slávnostné otvorenia, firemné udalosti, narodeninové oslavy, svadby a ochutnávky vín...
Povedzte nám Vašu predstavu a my ju radi premeníme na skutočnosť.

Váš organizačný tím HLAVNÁ 100

Fakty & Ponuka & Služby


Priamo v centre

Vynikajúca poloha hostela umožňuje zažiť to najlepšie, čo mesto Košice ponúka – bary, kaviarne, reštaurácie, pulzujúci nočný život, kultúrne podujatia a mnoho iného...

K Vašim službám

Priateľský a multilingválny tím nášho hostela je Vám vždy ochotný pomôcť. Ak máte otázky alebo priania, sme tu vždy pre Vás.

BISTRO

Naše bistro sa nachádza priamo pod hostelom. Vychutnajte si čerstvé a chutné jedlá zo sezónnych lokálnych surovín, ktoré pre Vás s láskou starostlivo pripravujeme. Či máte chuť na raňajky, obed, večeru, či si chcete dať len niečo malé na zahryznutie počas dňa alebo si chcete štrngnúť s priateľmi, naše bistro je tu pre Vás.

Super spoločenský

Zažite na vlastnej koži živú atmosféru a spoznajte nových priateľov alebo si oddýchnite v našich spoločných priestoroch ̶ v bistre, salóniku či zelenej oáze. Ak máte chuť zabaviť sa, môžete sa zúčastniť podujatí, ktoré organizujeme špeciálne pre našich hostí a priateľov: grilovanie, kurzy talianskej kuchyne, filmové večery, ochutnávky vína...

Košičania nás milujú

Košičania veľmi radi zavítajú na HLAVNÚ 100! Sadnúť si s priateľmi, ochutnať delikátne jedlo a pohár vína v našom bistre alebo zúčastniť sa našich podujatí. Takto je veľmi jednoduché preniknúť do skvelej lokálnej spoločnosti.

Rodinný a útulný

Zmysel pre detail sa stal naším hlavným kritériom pri navrhovaní interiéru, pretože sme presvedčení, že život sa skladá z maličkostí. Svieža energia, svetlo, stromy a kvety dopĺňajú príjemnú atmosféru miesta, ktoré si zamilujete. A náš tím mu dodáva iskru života. Veríme, že s nami zažijete chvíle, na ktoré budete ešte dlho spomínať.

Bezplatné Wi-Fi pripojenie

Bezplatné internetové pripojenie (LAN) a Wi-Fi (W-Lan) v celom našom hosteli.

Platba

Platba kartou možná!

Mapa